KENAN: MUHAFIZ? Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde olduğu yeni BluTV dizisi ALEF’ten ilk bilgiler geldi!

BluTV'den yeni dizi geliyor, detayları derledik...

Ülkemizin lider internet yayın platformlarından BluTV, yeni bir diziyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde yer aldığı Alef’ten birkaç ufak bilgi ve ilk görseller geldi, ben de derlemek için oturdum bilgisayarın başına.

Bugüne kadar 7YÜZ, Masum, Bozkır, Sahipli ve daha birçok orijinal yapıma imza atan BluTV, bu yapımlara bir yenisini ekliyor.

Birçok ödül alan Kız Kardeşler filmiyle adından söz ettiren Emin Alper, polisiye türündeki Alef dizisinin de koltuğunda yer alıyor. Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen de, Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte filmin başrollerinde yer alıyor.

 

Konusu ne?

Dizi, seri cinayetlere odaklanacak. İstanbul Boğazı’nda bir ceset bulunmasıyla başlayan dizi, bu cesedin ardından ortaya çıkan seri cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini anlatacak.

Dizinin mistik bir polisiye olacağı söylendi. Osmanlı ve İslam tarihinden de izler taşıyacak dizide genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) bu bahsettiğim seri cinayet mevzusunu çözmek için kolları sıvayacak.

Klasik olarak bu ikili birbirine zıt olan kişiler olacak. Bu ikiliye, üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak. Cinayetleri çözmek için buldukları deliller, yüzyıllardır saklı kalan birtakım şeylerin de ortaya çıkmasını sağlayacak.

 

İlk fotoğraflar

 

Dizi hem Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyor hem de “mistik bir polisiye” olarak tanımlanmış. Bu yüzden akla, Netflix’in ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız’ı getirmiyor değil. Şu anda yalnızca ilk sezonunun kesin olduğunu biliyoruz. Birinci sezon 8 bölümden oluşacak ve 2020 yılında izleyici karşısına çıkacak.

İyi bir dizi olacak gibi görünüyor. Tarihimizle bağlantılı olması da kayda değer çünkü Hakan: Muhafız’da maalesef çok da iyi kullanılamadı bu tarihe bağlanma mevzusu. Siz ne düşünüyorsunuz, beklentiniz ne?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER