KARARSIZLAR, KOŞUN: NETFLIX’e “RASTGELE OYNAT” özelliği geliyor!

Netflix, rastgele oynatma özelliğini test ediyor...

Netflix’e giriyoruz, ne izlesek diye bakınıyoruz, ne izleyeceğimize karar veremiyoruz, uzun uzun kategorileri inceliyoruz, yine karar veremiyoruz, ana sayfaya geri dönüyoruz, bakıyoruz, bakıyoruz ve bu iş, 2 kez bitirmiş olduğumuz diziyi tekrar izlemekle sonuçlanıyor…

Başlıkta bahsettiğim bu özellik Android Police tarafından sızdırıldı. Şu sıralarda henüz test ediliyormuş. Bildiğiniz gibi, Netflix şu sıralarda Black Mirror; Love, Death & Robots tarzı yapımlar ile birbirinden bağımsız bölümleri olan dizileri arttırıyor. Bu dizileri izlerken herhangi bir sırlamaya bağlı kalmak gibi bir derdiniz yok. İstediğiniz bölümden dalabiliyorsunuz. Zaten her bölüm bir mini film niteliğinde oluyor.

İşte yeni özellik de biraz buna hizmet ediyor aslında. Siz aynı Spotify’da olduğu gibi karıştır tuşuna basıyorsunuz, sizin zevkinize göre rastgele bir bölüm veya sevebileceğiniz başka bir dizinin bölümü aniden karşınıza çıkıyor.

Bir Netflix sözcüsünün söylediğine göre, şu an bu özellik yalnızca Android için test ediliyor ve kalıcı olmama ihtimali var.

Bu özellik, baştan itibaren dikkatlice ve anlayarak izlemeniz gereken Stranger Things ya da Ozark gibi dizilerde pek kullanışlı değil sanki. Ama mesela How I Met Yout Mother gibi dizileri bitirdikten bir süre sonra canımız 1-2 bölüm tekrar etmek isterse, karıştır tuşuna basıp rastgele bir bölümüne gitmek keyifli olur.

Bence asıl direkt olarak hiç görmediğimiz, çok farklı yapımlara da karıştır tuşuna basıp gidebilsek müthiş olur. Netflix’te kenarda, köşede kalmış; ana sayfamıza hiç çıkmayan ama muhteşem olan bir sürü dizi, film, belgesel var. Bu özelliği sadece dizilerin bölümlerini karıştırmak için yapmamışlardır umarım.

Siz ne diyorsunuz, hoşunuza gitti mi?

Kategori
DİZİFİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER