İçinde BATMAN olmayan yeni bir BATMAN dizisi geliyor!

Biraz fazla zorluyorsunuz sanki...

Bildiğiniz gibi şu an yayınlanmakta olan Gotham‘da Batman tam olarak yok. Yani aslında var ama Bruce Wayne’in küçüklüğü anlatıldığı için kendisi henüz Batman değil. Bazı insanlar içinde gerçek anlamda Batman’i barındırmadığından Gotham’ı eleştirirken bu konvoya yeni bir dizi ekleneceği haberini aldık. Hem de bu sefer Gotham’dan daha Batman’siz bir dizi geliyor.

Gotham’ın 5. sezonuyla beraber final yapacağı açıklanmıştı. Şimdi de Hollywood Reporter‘ın haberine göre yeni bir Batman’siz Batman dizisi yolda. Haberde söylenene göre Wayne ailesinin uşağı Alfred Pennyworth‘ün hayatını anlatacak dizi için çalışmalara başlandı. Öncelikle şunu söyleyelim: Bu dizi Gotham dizinin spin-off’u değil. Gotham ile hiçbir bağlantısı olmayacak, Gotham’dan farklı bir evrende geçecek. İsminin Pennyworth olacağı belirtilen dizi için 10 bölümlük sipariş verilmiş.

Alfred Pennyworth, eski bir Birleşik Krallık SAS askeri. Kendisi 60’ların Londra’sında Bruce Wayne’in babası Thomas Wayne için çalışmaya başlıyor. Hakkında pek bir şey bilmediğimiz Wayne ailesinin geçmişiyle ilgili de bilgi edineceğiz gibi görünüyor. Bu arada, dizinin başrolünün Gotham’da Alfred’i canlandıran Sean Pertwee olup olmayacağını bilmiyoruz. Henüz dizinin oyuncu seçimleri başlamadığı için hiçbir rol belirli değil.

Projenin Gotham’la hiçbir bağlantısı olmayacak dedik ancak yapım tarafında işler biraz daha farklı. Dizinin yapımcılığını, Gotham’ın da yapımcıları olan Bruno Heller ve Danny Cannon üstlenecek.

Hikaye Bruce’un doğumuna kadar ilerler mi bilmeyiz ancak bence şu an Gotham’da Alfred’i canlandıran Sean Pertwee bu dizide de Alfred olsaydı, hikaye Bruce’un doğumuna kadar gelip tam doğduğu gün dizi bitseydi daha iyi olurdu. Neden Gotham’ın spin-off’u olarak planlamamışlar anlamadım.

Dizi hakkında elimizde bu kadar bilgi var. Yayınlanması planlanan tarih tam olarak belli olmasa da 2019’da geleceğini IMDb’de yazmışlar.

Ee, siz ne diyorsunuz, çok tanınan süper kahramanların yan karakterlerinden dizi yapma işi fazla mı zorlama olmaya başladığı artık?

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı. İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Hip-Hop bağımlısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER