HBO’nun WATCHMEN dizisi hakkında bilmeniz gereken HER ŞEY!

Hazır Watchmen dizisi yaklaşırken, şöyle genel bir göz gezdirelim...

Çizgi romanların da edebi eser olarak sayılmasına büyük katkı sağlayan DC Comics kitabı Watchmen, daha önce de sinemaya uyarlanmıştı. Efsane çizgi roman yazarı Alan Moore tarafından yaratılan Watchmen, bu yıl HBO kanalında dizi olarak izleyicilerle buluşacak.

Watchmen, Time dergisinin “En İyi 100 Roman” listesine girerek çizgi romanlar adına bir ilke imza atmıştı. Böyle efsane bir kitabın sinema uyarlaması da Zack Snyder tarafından muhteşem şekilde yapılmıştı. Hatta çoğu kişinin gözünde şu ana kadar beyaz perdede yapılmış en iyi çizgi roman uyarlamasıdır.

E tabi böyle bir kitabın dizisi çıkacak olması ve Game of Thrones, Sopranos ve onlarca muhteşem yapıma imza atmış HBO’da yayınlanacak olması bizi heyecanlandırmaya yetiyor. Hazır yeni fragmanı yayınlamış ve insanlar da bu fragmanı çok beğenmişken, Watchmen dizisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi derleyeyim dedim. Hazırsanız başlıyoruz!

 

Oyuncu kadrosu

Kadroda tanıdığımız, daha önce sinema veya televizyonda çok büyük yapımlarda gördüğümüz birçok oyuncu var. Jeremy Irons, Don Johnson, Regina King, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Adelaide Clemens, Tom Mison, Louis Gossett Jr, Adelaide Clemens, Yahya Abdul-Mateen II…

 

Yayınlanma tarihi

Şu anda tam tarih açıklanmadı ancak bu sonbaharda başlayacağını kesin olarak biliyoruz. Game of Thrones, final bölümüyle 19 Mayıs’ta ekranlara geliyor; Watchmen de HBO’da yayınlanacağı için mutlaka bu tarihten sonrasını bekleyeceğiz zaten.

 

Dizinin yaratıcısı

HBO’da yayınlanacak olan Watchmen dizisinin yaratıcılığını, Lost’un da yaratıcısı olan Damon Lindelof üstleniyor. Lindelof, son dönemde HBO için hazırladığı The Leftovers dizisiyle büyük övgü toplamıştı. Orada da bir kitaptan uyarlama yapan Lindelof oldukça başarılı olmuştu. Watchmen gibi zor bir kitap için de aynısını yapmış olduğunu ümit ediyoruz.

 

Direkt olarak uyarlanmıyor

2009’da çıkan filmin aksine, Watchmen dizisi çizgi romandan direkt olarak uyarlama olmayacak. Alan Moore’un  yaratmış olduğu geniş evrende geçen bir hikaye olacak. Damon Lindelof’un uyarlaması, süper kahramanların dahil olduğu Soğuk Savaş’ı devam ettiren bir hikaye olacak. Dizi, günümüzde geçecek. Lindelof’un söylediğine göre yeni yüzler ve yeni maskeler de görecekmişiz.

 

Müzikler

Daha önce Sosyal Ağ filmi için hazırladıkları müziklerle Oscar ödülüne, The Girl with the Dragon Tattoo filmiyle de Grammy ödülüne layık görülen Trent Reznor ve Atticus Ross, Watchmen dizisinin de müziklerini hazırlayacak.

 

Fragman

Aslında bu bir teaser ancak dizi hakkında şu ana kadar en fazla şey bu teaser’da bize gösterildi. Çok beğenilen tanıtımda, diziyle ilgili fikir verecek birçok sahne var.

 

Evet, şu anda diziyle alakalı elimizde olanlar bu kadar. Watchmen dizisi hakkında düşüncelerinizi, nasıl bir şeyle karşılaşmayı beklediğinizi yorum atarak bizimle paylaşın. Kim ne derse desin, bu yılın en çok heyecanlandıran çizgi roman yapımlarından biriyle karşı karşıya olduğumuz kesin.

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER