HBO, ilginç bir Game of Thrones açıklaması yaptı, peki bu ne anlama geliyor?

Gelin birlikte çözmeye çalışalım...

Game of Thrones’un final sezonu bildiğiniz gibi 2019’da yayınlanacak. Herkes bir an önce yayınlansın istiyor ama bu sezonda her bölümün bir film kalitesinde olacağını söylediler sonuçta. Kolay değil o sahneleri çekmek, özel efektleri hazırlamak. Ne kadar iyi bir iş istiyorsak o kadar beklememiz lazım. Kendinizi muhteşem bir sezonun beklediğini düşünerek motive olabilirsiniz ama sonra hayal kırıklığına uğrarsanız bizden bilmeyin. Çekimler ne kadar kaliteli olursa olsun biraz senaryoya bakıyor bu iş neticede.

Gelelim asıl haberimize. Geçtiğimiz günlerde The Hollywood Reporter, HBO program müdürü Casey Bloys bir röportaj yaptı. Bloys, bu röportajda HBO’nun birçok yapımı hakkında bilgi verdi ancak aralarında en dikkat çekici olan Game of Thrones’la alakalı olandı.

Biliyorsunuz; bu aralar hep eski diziler geri dönüyor ve gerçekten başarılı olanlar da var. Eğer Game of Thrones’la alakalı böyle bir beklentiniz varsa hayal kırıklığına uğrayacaksınız çünkü Bloys, bu konuda oldukça net konuştu.

“Böyle bir şey asla olmayacak. Bu hikaye, Buz ve Ateşin Şarkısı, bitiyor. Geri dönmeyecek, en baştan bir daha çekilmeyecek veya kardeş dizisi olmayacak.”

Hani 5 tane kardeş dizi çekilecekti? Ne diyor bu adam? Casey Bloys, bu hikaye üzerinden devam etmeyeceklerinden bahsediyor. Bloys’un söylediklerinden bizim anladığımız kadarıyla o 5 dizinin tamamı geçmişte geçecek. Yani aslında gelecekte de geçebileceğine ihtimal veriyorum ancak bu şekilde çok çok uzak gelecekte geçebilir ve o da Game of Thrones tadını veremez.

Zaten geçtiğimiz günlerde, hiçbir Game of Thrones karakterini yeni çıkacak kardeş dizilerde görmeyeceğimizi fakat tanıdık hanedanlara rastlayacağımızdan bahsetmişlerdi.

Eee, siz ne diyorsunuz, var mı farklı bir görüşünüz ya da teoriniz? Yorum atarak bizimle de paylaşırsanız mutlu oluruz.

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...