Hazır yeni sezon başlıyorken: PEAKY BLINDERS nasıl dizi, ne anlatıyor, izlemeli misiniz?

Spoiler yok rahat olabilirsiniz...

İngiltere’de geçen dizi, daha komünistlerin yeni yeni ortaya çıktığı, İngiltere’nin soğuk ve puslu atmosferini, sanayinin artmaya başladığı bu dönemi oldukça iyi yaşatıyor. 1. Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi çeşitli çeteler sarıyor, bunlardan biri de kaçak bahis ve hırsızlıkla geçimini sağlayan, aile bağları güçlü “PEAKY BLINDERS”.

Dizinin başrolünde ve aynı zamanda da Shelby ailesinin başında olan Thomas Shelby’nin (Cillian Murphy) en büyük hayali bir hipodroma sahip olmak ve ailesini meşrulaştırmak.

Biraz Thomas’tan bahsedecek olursak dizide en ufak bir kavgayı bile anlamlı hale getiren bu abimiz, oldukça zeki, sert, beyefendi tavırlı, biraz romantik ve savaş anılarından kurtulmak için “çeşitli yöntemler” kullanan biri.

Asıl hikaye şöyle başlıyor; bir hırsızlık sonucu çalınan malların aslında devlete ait son teknoloji -o zamanın teknolojisine göre tabii ki- ağır makineli tüfekler olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerine tüfekler saklanıyor ve bu konuda ne yapılacağı kestirilemiyor. Devlet, çalınan tüfeklerin bulunması için Birmingham‘a bir dedektif gönderiyor. Bunun sonucunda gönderilen bu dedektif ile Thomas arasında geçen bir zeka ve bilek güreşine dönüşüyor olay. Aralarında geçen bu güç gösterisi, gerçekçi kavgalar, efsane müzikler, sesler; iyi oyunculukla da harmanlanınca mükemmel bir görsel şölen ortaya çıkıyor.

Peaky Blinders‘ın yükselişine ve Thomas’ın bu hayalini gerçekleştirirkenki çabasına, zorluklarla baş etmesine, sabrına ve zeka dolu hamlelerine bol bol tanık olabileceğiniz soluksuz bir dizi uzun lafın kısası.

Her sezonu 6 bölüm ve bir bölümü de aşağı-yukarı bir saatten oluşuyor. 3 sezonu geride bırakan dizi, 4. sezonuyla 15 Kasım 2017’de tekrardan izleyicileriyle buluşacak. Eğer izlemiyorsanız biz izlemenizi öneriyoruz. Başlarda biraz yavaşmış gibi gelse de sonrasında izleyiciyi kendisine bağlamayı başaran bir yapım.

Kategori
DİZİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER