George R.R. Martin, Game of Thrones finali ve kitaplar üzerine NELER SÖYLEDİ?

Game of Thrones'un yaratıcısının final ve gelecek kitaplarla alakalı yorumlarını derledik...

Game of Thrones bittiğinden beri final ve son sezon hakkında yapılan ve genelde kötü olan yorumlar bitmek bilmedi. Dizi hakkındaki geyikler hala devam ediyor sosyal medyada. Birçok insan da Buz ve Ateşin Şarkısı serisini yazarak bir anlamda da dizinin yaratıcı diyebileceğimiz George R.R. Martin‘in dizi ve finali hakkında neler diyeceğini merak ediyordu.

George R.R. Martin de sonunda sessizliğini bozup kişisel blogundan dizinin bitişiyle alakalı bir yazı paylaştı. Dizide emeği geçen herkese şükranlarını sunan Martin, özellikle final sezonuyla alakalı inanılmaz eleştiri alan David Benioff ve D.B. Weiss hakkında herhangi bir görüş vermeden, sadece teşekkür etmiş. Game of Thrones finalinin kimse için bir son olmadığını, aksine bir başlangıç olduğunu belirtmiş ayrıca Martin. David Benioff ve D.B. Weiss ikilisinin Star Wars ve diğer projelere gideceğini, kendisinin ise HBO kanalı için 5 projesinin, Hulu kanalı için 2 projesinin ve History Channel için de 1 projesinin yapım aşamasında olduğunu söylüyor.

Kitapların finali diziyle aynı mı olacak?

“Yazacağım son 2 kitap 3000 sayfa civarı olacak. Daha fazla sayfa, daha fazla bölüm veya daha fazla sahne eklemem gerekirse ekleyeceğim.”

Yani George R.R. Martin pek de net konuşmadı bu konu hakkında. Bunun dışında da “Eh… Evet ve hayır. Ve evet. Ve hayır. Evet ve hayır. Ve evet…”  şeklinde konuşan Martin, kitapların biraz daha farklı olacağına bir anlamda yeşil ışık yakmış oldu. Kitapların mı yoksa dizinin mi gerçek son olacağı sorusunu ise çok saçma bulan Martin, “Ben yazarım, siz okursunuz. Sonra da kararınızı verirsiniz.” diyor.

Kategori
DİZİHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER