GAME OF THRONES’un yaratıcılarından STAR WARS üçlemesi geliyor!

GoT yazarları; Star Wars'a el atıyor, detayları derledik...

Game of Thrones dizisinin arkasındaki isimlerin, yeni Star Wars serisinin yaratılmasında yer alacağı açıklandığından beri projeyle ilgili detayları merakla bekliyorduk.

Bu yıl içerisinde hem Game of Thrones’un final sezonunun (8. sezon) yayınlanacak olması hem de Star Wars: Bölüm 9’un vizyona girecek olması; zaten bu iki yapımın son zamanlarda aklımızda derin bir etmesini sağlıyordu.

HBO’nun başındaki isim Casey Bloys, TVLine‘a verdiği röportajda; Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olan ikili David Benioff ve D.B. Weiss‘in Star Wars üçlemesinde yer alacağını açıkladı.

Casey Bloys’a; ikilinin yaratacağı açıklanan, HBO’nun yeni tarih dizisi Confederate‘in neden geciktiği soruldu. O da diziyi şimdilik ertelediklerini belirtti ve sebep olarak da şunları söyledi:

“Dan ve David, Game of Thrones’taki işlerini bitiriyorlar ve ardından Star Wars evrenine giriş yapıyorlar. Oradaki işleri bittiğinde de bize geri döneceklerdir diye düşünüyorum. Gecikme, 3 filmlik bir teklif sunulmasından kaynaklanıyor.”

Tabii bu açıklama, böyle bir serinin geleceğiyle ilgili resmi bir duyuru değil, ya da bize ne zaman vizyona girecekleriyle ilgili en ufak bir bilgi vermiyor ancak yine de heyecanlandırmaya yeten bir açıklama olmuş.

Ayrıca yine TVLine‘ın haberine göre ikili, bu üçlemenin hem yapımcılığını hem de senaristliğini üstlenecek.

Yeni Star Wars serisi ne zaman gelecek, hangi açıdan ele alınacak, son zamanlarda yayınlananlardan farklı bir tarzda mı olacak ve daha birçok soru oluşturdu bu bilgiler kafamızda. Yeni şeyler öğrendiğimiz an sizinle de paylaşıyor oluruz zaten, takipte kalın!

Kategori
DİZİFİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER