Game of Thrones’un ‘taht’ına aday yeni dizi geliyor: BRITANNIA! – Geyikdolu

Game of Thrones’un ‘taht’ına aday yeni dizi geliyor: BRITANNIA!

Game of Thrones severler toplansın...

Edge of Tomorrow, Black Mass ve Spectre’in senaristliğini üstlenen Jez Buttterworth, yeni bir diziyle karşımıza çıkıyor. Tarihi drama türündeki Britannia’dan fragman yayınlandı ve biz de dizi hakkında elimizde olan bilgileri size aktaralım dedik.

Jez Butterworth ve Tom Butterworth’un senarist koltuğunda yer aldığı Britannia, çok iddialı geliyor. ‘Yeni Game of Thrones’ olarak adlandırılan dizi, Vikings ile de benzetiliyor. Roma İmparatorluğu’nun, Kelt kültürünü yok etmek için verdiği savaşı anlatacak olan Britannia’nın başrolünde The Walking Dead‘de Vali rolüyle tanıdığımız David Morrissey var ve ona Kelly Reilly eşlik ediyor. Amazon Prime‘ın yapımcısı olduğu dizinin kadrosunda Mackenzie CrookNikolaj Lie KaasEleanor Worthington-CoxLiana CornellGershwyn Eustache Jr. ve Barry Ward gibi isimler de yer alıyor. Gerçi eğer Game of Thrones gibi olacaksa bu kadrodaki herkesin ilk sezonun sonuna kadar ölme ihtimali de var.

Tabii Game of Thrones dizi tarihinde inanılmaz bir yer kapladı ve uzak gelecekte bile hatırlanacak bir yapım haline geldi. O yüzden Game of Thrones’un yerini tutabilir mi bilemem ancak çok iddialı bir dizi olduğu kesin. Tarzı ve fantastik oluşu yönünden de Game of Thrones’a benziyor. GoT‘un yokluğunda iş yapar diye düşünüyorum. Çekimleri, görselleri ve o karanlık atmosferin içinde yer alan ufak tefek eğlenceli sahneleriyle, diziye kanım ısındı benim. Bu tarzda diziler seviyorsanız ve fragmanı da beğenirseniz bir şans vermenizde fayda var. Fragmanı şöyle aşağı iliştiriyorum. Ha, bu arada dizinin tüm bölümleri, Amerika’da Amazon Prime aracılığı ile 26 Ocak‘ta yayınlanacak.

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Fenerbahçe sevdalısı, spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER