GAME OF THRONES: Missandei “Dracarys” derken neyi kastetti?

4. bölümün sonunda yaşanan sahneyi açıkladık...

SPOILER uyarısını bu kez baştan yapıyorum. 4. bölümü izlemediysen dostum, kapat bu sayfayı. İzleyince gelip okursun. İzleyenlerle devam edioyoruz. The Mountain Missandei’nin kafasını uçurmadan önce Cersei, Missandei’ye yaklaşarak “Son sözün varsa, şimdi söylemenin tam zamanı.” demişti. Missandei ise Daenerys’e bakarak “Dracarys” demişti. Bildiğiniz üzere bu söz Dany’nin ejderhasına herhangi bir yere ateş püskürtmesi için verdiği komut normalde.

IGN, 4. bölümün yönetmeni David Nutter ile bu sahneyi konuşarak bir cevap almış. Nutter, sahneyle alakalı şöyle konuşmuş: “Bence burada en önemli şey, Missandei Dany’ye en az onun kadar cesaretli olduğunu göstermek istedi. O sahnede anlatılmak istenen, ne olursa olsun amacınızda devam etmelisiniz mesajıydı. Ancak böyle Cersei ile mücadele edebilirsiniz. Missandei, bugüne kadar yaşadıklarıyla ve Daenerys’e sürekli yakın olarak inanılmaz şekilde cesaretli birine dönüştü. Aralarında gerçek bir kardeşlik vardı.”

Dizinin showrunnerları yani sorumluları David Benioff ve D.B. Weiss ise Missandei’nin son sözü hakkında şu sözleri sarf etti: “4. bölümde yaşanan en büyük olay Dany’nin 2. ejderhasını kaybetmesiydi. Şimdi 1 ejderhası var ve o da en az Rhaegal kadar yaralı durumda. Dany şu an zor durumda. Bir yandan çocuğunun yasını tutuyor, bir yandan da en yakın arkadaşı ondan alındı. Dany, Missandei’nin Cersei’nin elinde olduğunu öğrendiği an onu bir daha canlı göremeyeceğini biliyordu.”

Kategori
DİZİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER