GAME OF THRONES 8. SEZON 3. BÖLÜM KİMLER ÖLDÜ, KİMLER SAĞ KALDI? (TAM LİSTE)

82 dakikalık bölümün ardından veda ettiğimiz ve yola devam ettiğimiz karakterleri yazdık...

Game of Thrones‘un ismi açıkladıktan sonra uzun süre beklenen “The Long Night” isimli bölümü geride kaldı. Sitede incelemesini de bulunan bu bölümde birçok kayıp yaşadık. Zaten içeriğin isminden SPOILER olduğu gayet açık ama yine de fotoğraftan sonrasını okumayın eğer ki bölümü izlemediyseniz.

Başta Night King ve ordusuna veda ettiğimiz bölümde, birçok karaktere veda etsek de dizinin ana karakterleri öldürmediği ve senaristlerin ilk sezonlara göre bu konuda daha çekingen olduğu gözlerden kaçmadı. Belki de ana karakterlerinin çoğunu King’s Landing savaşına taşımayı hedeflediler bilemiyoruz ama şöyle bir savaş ilk sezonlarda olsa sağ kalanlar daha az olurdu, benim düşünceme göre. Dilerseniz şimdi liste halinde ölen ve sağ kalan karakterlere geçelim.

 

Ölenler:

  • Night King ve ölüler
  • Lyanna Mormont
  • Melisandre
  • Jorah Mormont
  • Theon Greyjoy
  • Beric Dondarrion
  • Dolorous Edd

 

Sağ Kalanlar:

Sağ kalan ve sağ kalması enteresan karakterlerden biri Ghost. Savaşın başında Jorah ve Dothrakiler ile birlikte ölülerin üstüne tam gaz koşan Ghost’u yeni bölüm fragmanda gayet sağlıklı şekilde hayatta görüyoruz.

Geçen bölümde Night King’in ejderhasından ciddi bir yara aldığı görülen Rhaegal da yeni bölüm fragmanında gökyüzünde süzülürken görülüyor.

Onun dışında o kadar ciddi boğuşmalardan ve saldırılardan nasıl sağ çıktıklarını anlamadığım Brienne Tarth ve Jaime Lannister gibi karakterler de hayatta hala. Gri Solucan, Sam, Podrick, Tyrion ve tabii ki Sansa, Arya, Jon, Daenarys vs de hayatta olan diğer karakterler.

Kategori
DİZİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER