GAME OF THRONES 8. SEZON 3. BÖLÜM İNCELEME ve SEZONUN GERİ KALANI HAKKINDA (SPOILER)

The Long Night isimli bölümü inceleyip, konuştuk...

Game of Thrones‘un final sezonundayız, malum. Her yer diziyle alakalı yazılar, capsler vb. şeylerle dolu. Spoiler almadan bölümleri izleyebilmek gerçekten büyük başarı. Final sezonu gelmeden önce bölüm isimlerine bakıldığında en çok beklenen bölümlerden biriydi 3. bölüm. Çünkü bölümün ismi “The Long Night” idi. Herkesin de tahmin ettiği gibi Night King ve ordusu Winterfell‘e iyiden iyiye yaklaşmıştı 2. bölüm sonunda. Büyük savaş için her şey hazırdı. Bu satırları okuyorsanız büyük ihtimalle bölümü de izlemişsinizdir ama yine de ben uyarımı yapmak istiyorum. Fotoğraftan sonra ÜSTÜNÜZE SPOILER YAĞACAK!

Geçtiğimiz bölüm gerek diyaloglar olsun gerek Winterfell içindeki hazırlıklar olsun bizi savaşa hazırlamıştı. Yeni bölüm başladığı an ise vakit kaybedilmeden savaş başladı. Bölüm, isminin hakkını vererek 82 dakika boyunca gece çekimi olarak devam etti. Gece çekimleri iyiydi ama bazı yerleri daha net görmek isterdim ben. Ölüler bir ara öyle bir geldi ki, Winterfell tamamen yok olacak gibiydi. Ejderhaların püskürttüğü ateşler ve siperlerin yakılması, ölüleri biraz olsun yavaşlatsa da durdurmadı tabii ki. Kale duvarları zayıfladıktan ve insanlar çekilmeye başladıktan sonra Night King önce havada ejderhası üstünde Daenerys ve Jon Snow ile savaştı, ardından Bran ile yüzleşmek için durmadan ilerlemeye başladı. Ak Gezenler’in öldürdüğü insanları da ordusuna katmasıyla arkası iyice güçlendi. Daha sonra Bran ile karşı karşıya gelen Night King, ona bir şey yapamadan arkadan Arya Stark yetişti ve Night King’i dragon glass ile öldürüp Ak Gezenler ordusuna son verdi. Benim kendi görüşüme gelirsek, Night King’in çok çabuk öldüğünü düşünüyorum. Yaklaşık 10 yıldır gizemli şekilde az az gösterilen, seyirciye merak ettirilen, daha sonra ejderhalardan birini almasıyla gözümüzde daha da büyüyen bu karakterin ölümü böyle 1 bölümde ve bu kadar kolay olmamalıydı. Ayrıca bence önce taht için insanlar savaşsa, sonra en son Ak Gezenler ile insanların savaşını izlesek daha epik bir sezon olurmuş gibi geldi bana ne yalan söyleyeyim. Bunlar benim öznel görüşlerim ama internette de yorumlara baktığımda çoğu hayran Night King’in çabuk harcandığı düşüncesindeydi. Sizin bölüm hakkında yorumlarınız neler? Yazmaktan kaçınmayın.

 

Dizinin bu 82 dakikalık upuzun bölümünde bazen kim öldü, kim sağ kaldı takip etmesi bile zordu. Ölenleri ve ölüp ölmediği belli olmayan karakterlerin akıbetini derlediğimiz içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Game of Thrones için önemli bir eşikti bu bölüm. Yıllardır beklenen, istenen savaş bitti ve kazananı insanlar oldu. Şimdi sırada tahtın gerçek sahibi kim olacak sorusunun cevabı var. Ne gibi olaylarının yaşanabileceğini fragman üzerinden yorumladığımız içeriğe de buradan ulaşabilirsiniz.

Kategori
DİZİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER