DİZİ CANAVARI #2: Joel Kinnaman’ın birbirinden başarılı projeleri!

Dizi Canavarı içeriklerimiz devam ediyor...

Daha önce Mark Gatiss‘in birbirinden başarılı dizi projelerini ve o dizilerdeki rollerini yazmıştık. O yazıda, çok fazla başarılı dizide oynadığı için Mark Gatiss’i “Dizi Canavarı” olarak nitelendirmiştik. Sonra dedik ki, biz neden bunu bir seri haline getirmiyoruz? DİZİ CANAVARI isimli bu serimizde birkaç farklı başarılı dizide oynayan aktörler ve rollerini incelemeyi planlıyoruz. Serimizin ikinci bölümünde, Suicide Squad’daki Rick Flag rolüyle seyirciler tarafından beğenilen ve neredeyse tüm yapımcıların radarına giren 38 yaşındaki Joel Kinnaman‘ı konu edindik. İsveçli aktörü, beyaz perdeye geçiş yapmadan önce birçok televizyon serisinde görmüştük. Şu aralar setten sete koşan oyuncuyu en çok, oynadığı dizilerdeki karakterlerden hatırlıyoruz.

 

The Killing

Mireille Enos ve Joel Kinnaman’ın başrollerini paylaştığı dizi aslında 2007 Danimarka yapımı aynı isimli polisiye dizi Forbrydelsen‘den birebir uyarlama.

 

House of Cards

Joel Kinnaman, tüm zamanların en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen House of Cards‘ta Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı, başarılı politikacı ve eski asker Will Conway’i canlandırıyor. Diziye 4. sezon 1. bölümle katılan yetenekli oyuncu, House of Cards’ın 15 bölümünde yer aldı.

 

Altered Carbon

Daha önce sitemizde daha ayrıntılı şekilde anlattığımız Netflix’in bugüne kadarki en yüksek bütçeli dizisi olacak olan Altered Carbon, Distopik fantastik kurgu edebiyatının yetenekli yazarlarından Richard K. Morgan’ın aynı isimli kitabından uyarlandı. Altered Carbon, insan bilincinin yeni bir vücuda aktarılabildiği bir gelecekte geçecek. Altered Carbon’u daha detaylı anlattığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kategori
DİZİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER