DISNEY’in FOX’u satın alarak bünyesine kattığı 8 DEV marka!

Disney, artık bu büyük markaların hepsinin tek sahibi...

Bildiğiniz gibi artık FOX, resmi olarak Disney’in. Bu olayın iyi ve kötü bir sürü yanı var. Film dünyasında büyük değişiklikler olacak tabii ki. En büyük birkaç stüdyodan biri artık yok sonuçta. Yani var ama Disney bünyesi altında.

Her yerde X-Men ve Fantastik Dörtlü’nün Marvel’a dönmesi konuşuluyor ancak Disney’in bünyesine kattığı tek büyük yapımlar bunlar değil tabii ki. Bir sürü DEV film ve dizinin hakları artık Disney’in. Biz de dedik ki bu dev markaları listeleyelim. Tabii ki hepsini buraya koyamazdık. Arada bir sürü çer çöp de var malumunuz. Hem de eski olan yapımları şimdi burada listelemenin pek bir alemi yok. İlerde Disney’in üzerinde çalışabileceği, yeni şeyler ortaya çıkarabileceği yapımlardan bahsetmek lazım. X-Men, Fantastik Dörtlü ve Deadpool’dan bahsetmeyeceğimizi de baştan belirtelim, onları zaten biliyorsunuz. Hazırsanız bağlayın kemerleri, uçuşa geçiyoruz!

 

Buz Devri

Şu anda serinin tam 5 tane filmi var. Daha kaç filmi çıkar, çıkan filmler aynı ivmeyle ilgi görür mü bilinmez ancak Buz Devri’nin tüm dünyada çok büyük bir marka olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Film dışına ürünlerinden bile nasıl bir gelir elde ediliyordur kim bilir.

 

Kingsman

Kingsman, dünya çapında iyi sayılabilecek hasılat toplayan 2 tane filme sahip. Bir seri olup bu şekilde ilerleyecek gibi görünüyor ve bazı hataların düzeltilmesi durumunda gerçekten çok daha fazla hasılat elde edebilecek potansiyele sahip. Kingsman serisi de Disney için bir fırsat diyebiliriz.

 

Avatar

Hiçbir şey söylemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Sinema tarihinin belki de en büyük markası Avatar, artık Disney’in elinde. Hem de yeni filminin çıkmasına ramak kalmışken. Disney için gerçekten harika bir fırsat Avatar. Zaten James Cameron bundan sonra seri bir şekilde birkaç tane Avatar filmi çıkaracağını da açıklamıştı.

 

Maymunlar Cehennemi

Maymunlar Cehennemi de Disney’in bünyesine kattığı önemli serilerden biri. Serinin geleceği net olmasa da, Maymunlar Cehennemi her nesle hitap eden bir seri olduğu için potansiyeli var.

 

The Simpsons

Animasyon dünyasının en büyük isimlerinden biri. Sadece satılan tişörtlerinden gelen parayla bile bir film yapılabilir. Evet, sarı insanlarımız da artık Disney’in bünyesinde. Neredeyse 30 sezondur süren bir seri olmasına rağmen bu kadar izlenmesi, ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi zaten.

 

Family Guy

Çok büyük markalardan biri de Family Guy. Simpsons kadar olmasa da animasyon dizi dünyasının zirvelerinde o da. Yetişkinlere hitap etmesi bir artı. Disney’in online yayın servisinde de çerez gibi gider valla.

 

American Horror Story

AHS, günümüzün gerçekten başarılı dizilerinden biri. Şu anda 8. sezon çekimleri yapılmasına rağmen 10. sezon onayını kaptı bile. Disney için iyi değerlendirildiği taktirde güzel bir fırsat olabilir.

 

Atlanta

Donald Glover’ın trajikomik dizisi Atlanta da artık Disney’de. “Diğer büyük markaların arasında bu biraz sönük kalmış” diyebilirsiniz ancak Atlanta’yı bu listeye almamın sebepleri var. Hem 25 dakikalık bölümleriyle Disney’in açacağı online yayın servisi için ideal hem de -daha önemlisi- Atlanta, bu yılki Emmy Ödülleri’nde tam 16 dalda aday gösterildi.

 

Predator

Güncel olarak devam eden ve birçok insan tarafından heyecanla yeni yapımlarının çıkması beklenen Predator de artık Disney bünyesinde olacak. Bir çizgi roman uyarlaması olan Predator’un Batman’le kapıştığı hikayeleri vardı. Haklarının Disney’in eline geçmesiyle bu hikayeleri beyaz perdede görme olasılığımız pek kalmadı diyebiliriz.

Kategori
DİZİFİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER