DC’nin AĞIZ SULANDIRAN yeni platformu “DC UNIVERSE” nedir?

DC'nin yeni projesi gerçekten muhteşem...

DC’nin yeni projesi olan DC Universe, bir dijital yayın platformu. DC severler için oluşturulan platform, abonelik sistemiyle işleyecek. Aylık belirli bir ücret verip DC Comics içeriklerine yasal bir şekilde ulaşılacak. Günümüzde bu platformlar çok popüler bildiğiniz gibi. Netflix’in sağladığı başarıyı gören herkes bu sektöre girdi ancak insanlar artık hangisine para yetiştireceğini şaşırdı. DC Entertainment da biraz farklı bir formatla bu sektöre adımını attı ve bunun için DC Universe ismini seçti. Herhalde konulabilecek en kötü ismi seçtiler platform için. “DC Evreni” nedir ya? Her türlü dizi, film, çizgi roman, oyun dünyasından zaten “DC Evreni” diye bahsediliyor. Bir de üstüne bu platformun adını DC Evreni koyduğun zaman her şey birbiriyle o kadar çok karışır ki. Neyse ismi yeteri kadar gömdük. Biraz da platformun muhteşemliği hakkında konuşalım.

Platformun ismi ne kadar kötüyse, özellikleri de o kadar güzel. Bir yandan platformun orijinal dizileri, animasyonları; diğer yandan DC’nin yıllar önce çıkardığı efsane animasyonları. Bunlar zaten bir dijital yayın servisinden beklediklerimiz. Bunun yanı sıra DC’nin seçtiği çizgi romanlar yer alacak platformda. Bir de şöyle bir güzellik var: Dizi ve filmlerle bağlantılı çizgi romanlar da eklenecek buraya. İzlediğiniz yapımdan sonra onla bağlantılı çizgi romana geçip onu okuyabileceksiniz yani. Eklenecek çizgi romanların tam listesi belli değil ancak en eskilerden Rebirth’e kadar birçoğunun yer alacağını biliyoruz. Ayrıca platformda DC ansiklopedisi de var. DC tarihini, DC kahramanlarını daha yakından tanıma açısından faydalı olur. Bunların dışında DC ürünlerini satın alabileceğiniz çevrimiçi bir mağaza da var platformun içinde.

Platformun her özelliğine birkaç cihazdan ulaşma imkanı olacak. Telefon, bilgisayar, akıllı televizyon, tablet…

Abonelik ücretini soracak olursanız biz de şu anda bilemiyoruz. Henüz belli değil çünkü.

Eveeet. Platformu ve ne kadar güzel olduğunu baya bir anlattık ancak şimdi kötü ve üzecek olan kısma geldik. Buraya kadar umutlanmış olabilirsiniz ama maalesef DC Universe şu anda yalnızca Amerika’da hizmet verecek. Amerika dışındakiler VPN ile çözebiliyordur belki durumu ama çok emin değiliz, siz bir araştırın onu forumlardan falan.

DC Universe’de yer alması beklenen içerikleri de sıralayıp yazımıza son verelim.

 

Çizgi romanlar

Dediğim gibi çizgi romanların tam listesi belli değil ancak Action Comics #1’den Rebirth’e kadar çok geniş bir yelpazenin olacağını biliyoruz.

 

Filmler

Superman, Superman 2, Superman 3, Superman 4, Supergirl, Batman, Batman Returns, Batman Forever, Batman Begins, Justice League: The Flashpoint Paradox, Batman: The Dark Knight Returns.

 

Orijinal TV serileri

Titans, Doom Patrol, Swamp Thing, Young Justice: Outsiders, Harley Quinn.

 

Klasik TV serileri

Wonder Woman (1975), Batman: The Animated Series (1992), Lois and Clark: The New Adventures of Superman (1993).

 

Bu yukarıdakilerin neredeyse hepsi platformda olur. Ancak söylediğim gibi bunlar yayınlanması beklenen yapımlar. Bunlara ek başka yapımlar olabilir ya da bu yapımlar arasından yayınlanmayacaklar da olabilir. DC Universe hakkında elimizde olanlar şimdilik bu kadar. Bizce DC, hayranları için çok güzel bir platform oluşturmuş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kategori
ÇİZGİ ROMANDİZİFİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER