CEM YILMAZ, ERŞAN KUNERİ’nin dizisini yapmayı planlıyor, işte detaylar!

Harika haberlerde bugün...

Cüneyt Özdemir‘in YouTube kanalına konuk olan Cem Yılmaz, 2004 yapımı G.O.R.A. filminin efsane karakteri Erşan Kuneri için bir dizi çekmek istediğini söyledi.

Cem Yılmaz, en yeni filmi Karakomik Fimler 2 vizyona girdiği için filmin tanıtımı amacıyla birçok programa konuk oluyor şu sıralar. Ben de Cem Yılmaz’ın konuşmalarını çok seven ve onun tecrübelerinden kendine bir şeyler çıkarmaya çalışan bir genç olarak elimden geldiğince bu programları izliyorum. Cüneyt Özdemir’in kanalındaki programı izlerken de bu içeriği yapmamı sağlayan müthiş haberi aldım.

G.O.R.A. filminin fenomen karakteri Erşan Kuneri’nin bir dizisini yapmak istiyormuş Cem Yılmaz. Erşan Kuneri, seks filmleri sektöründe çalışan biriydi. Arif v 216’da da bu karakterin 1969’daki halini göstermişti bize Cem Yılmaz.

Bu yapımın durumu, dili, muhatapları ve +18 sınırı yiyecek olmasıyla uğraşmamak için film değil de dizi yapmak istediğini söylüyor. Belirtmeme gerek var mı bilmiyorum ama tabii ki dijital platforma düşünüyor bu diziyi. Zaten “lan”ın bile biplendiği televizyonda Erşan Kuneri’nin sadece ismi söylense ceza kesilir muhtemelen.

Dizinin ismini Erşan Kuneri: Hayatı ve Eserleri olarak planlıyor. 1975 ile 1978 arasını canlandırmak istiyor. Konusu ise şöyle: Erşan Kuneri, farklı ve yeni işler denemek istediği için seks filmlerinden uzaklaşıyor ve tarihi, korku gibi yeni türlere yöneliyor. Biz de Erşan Kuneri’nin bu deneylerini seyredeceğiz. Kaç bölüm olacağını net şekilde bilmiyoruz ancak “Atıyorum 8 bölümlük bir dizi yaparım.” dedi Cem Yılmaz. Dijital platform deyince Netflix, BluTV ve PuhuTV ülkemizde öne çıkıyor. Acaba yapılırsa hangisiyle anlaşır Cem Yılmaz. Şu anda tüm filmleri Netflix’te var.

Cem Yılmaz’ın en son çıkardığı filmi Karakomik Filmler 2’yi sitemizde incelemiştik. O konseptte bir biletle 2 film izliyorsunuz. Karakomik Filmler 1 ve 2 vizyona girdi, yani 4 film izledik şu anda. Birer saatten oluşan bu filmlerle ilgili de konuşan Cem Yılmaz, elinde bunun gibi 8 hikayenin olduğunu, 4 tanesini çekip yayınladığını, 4 tanesinin de rezervde olduğunu belirtti. Belki rezervdeki 4 hikayeyi de dijital platforma çekebilirim, dedi.

Anlıyoruz ki, Cem Yılmaz dijital platformlara dizi veya film yapma planını aklına koymuş. Çok sevdiğim Erşan Kuneri karakterinin bir dizisini izleyecek olma fikri beni çok mutlu etti. Siz ne diyorsunuz?

Cem Yılmaz’ın konuk olduğu, Cüneyt Özdemir’in kanalında yayınlanan videonun tamamına buradan ulaşabilirsiniz:

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER