Bugs Bunny, Daffy Duck ve çok daha fazlası: LOONEY TUNES, 1000 dakikalık yeni içerikle geri dönüyor!

Çok sevindik bu habere, çok...

Looney Tunes, 1930’lu yıllarda ortaya çıkan, kısa filmler şeklinde tasarlanan ve çok fazla ikonik karakter yaratan bir Amerikan çizgi serisi. Bu karakterler, Amerikan animasyonunun altın çağına adını yazdırmayı başarmış karakterler. Warner Bros.‘un bu efsane olmuş serisi, yalnızca Amerika’da bilinmiyor tabii ki. Ülkemizin de en popüler çizgi filmlerinden olmayı başarmış her bir karakter. Bir de şöyle güzel bir durumu var: Bugün 70 yaşında bir dedeye de sorsanız, 10 yaşında bir çocuğa da sorsanız Bugs Bunny‘i, Daffy Duck‘ı, Tweety‘i, Speedy Gonzales‘i tanıyor. Yani Looney Tunes, kuşakları birbirine bağlayan bir seri. Çok çok eskiden yapılmış olmasına rağmen, yapıldığı zamanın inanılmaz ilerisinde olduğu kesin.

Şimdi Warner Bros. Animation, Looney Tunes’un günümüze uyarlanmış versiyonlarıyla geri döneceğini açıkladı. Yeni yazar ve çizer kadrosuyla karakterlerin günümüze uyarlanmış halini altışar dakikadan oluşan bölümlerle yayınlayacaklar. Başlıkta da dediğim gibi toplamda 1000 dakikalık yeni içerik üretilecek. Ayrıca Warner Bros., Looney Tunes’un her türlü ekranda görüneceğini söyledi. Yani mobil ve dijitalde de olacaklar. Bunu duyunca insanın aklına YouTube ve Netflix geliyor.

Ben bu habere çok sevindim. Çocukluğumuzda hayran olduğumuz karakterlerin geri döneceğini öğrendiğimiz gibi bir de dijitalde de yer alacaklarını öğrendik. Şimdiki çocukların izlediği, çocukları aptallaştıran çizgi filmlerdense Looney Tunes kesinlikle harika bir tercih. Anne babalara da seslenelim buradan. Kendiniz izleyerek büyüdüğünüz çizgi filmlerle çocuklarınızı da büyütme şansınız olacak. Hem de günümüzdeki konular anlatılacak.

Ee, siz ne diyorsunuz? Sevindiniz mi bu habere? Dijital platformlardan açıp izler misiniz Looney Tunes’u? Yorum atarak belirmeyi unutmayın!

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER