“BU YAZ NE İZLESEM?” diyenler için birbirinden keyifli dizi önerileri! #1

Sıcak yaz günlerinde bu dizileri izleyerek ferahlayın...

Evet, yaz çoğumuz için resmi olarak başladı. Peki siz okuyucularımız yazı nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz? Planlarınız güzelce dinlenip deşarj olmak mı yoksa bazı arkadaşlarımızın da yapacağı gibi 7/24 dizi veya film mi izleyeceksiniz? Biz bu yazımızda 7/24 dizi izleyen arkadaşlara yardımcı olmak için buradayız. Peki bunu nasıl yapacağız? Çok basit, yangına körükle giderek. Şimdi sıkı tutunun, çerezinizi hazırlayın ve bu yaz izlemeniz gereken dizileri bizim aracılığımızla keşfedin. Bu arada bu içerikte öyle çok bilinmeyen dizilerden bahsetmeyeceğiz. Aralarından izledikleriniz de olabilir. Biz burada günlerinizi sıkılmadan geçireceğiniz, keyifli dizileri listeleyeceğiz.

 

1. Brooklyn Nine-Nine

Belki de Polisiye/Komedi tarzının bugüne kadarki en iyi temsilcisi. İşinde çok iyi bir polis olan Jake’in bir yandan suçluları demir parmaklıklar arkasına tıkarken diğer yandan hala içindeki çocuğa göre hareket etmesinin mükemmel uyumu.

 

2. House of Cards

Hiçbir şey bildiğimiz gibi değildir. Dünyanın en güçlü ülkesinin kalbinde yani Washington D.C.’de dönen politik oyunlar halka söylenenle yakın bile değildir. Bence bugüne kadar yapılmış en iyi politika dizisidir.

 

3. Altered Carbon

Dondurulmuş bir şekilde geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta dirilen bir mahkum, özgürlüğünü geri kazanmak için akıl almaz bir cinayeti çözmek zorundadır.

 

4. Outlander

Claire 1945 yılında kocası Frank ile birlikte İskoçya’daki Inverness şehrini ziyaret ederken kendini bir şekilde yüzyıllar öncesinde bulur. Başına ne geldiğini anlamayan Claire, İngiliz subayı Jonathan’ın saldırısına uğrar. Bu saldırıdan İskoç Jamie Fraser tarafından kurtarılır. Claire, Leoch Şatosunda şifacı olarak yer edinir ama bir yandan kendi zamanına dönmenin yollarını aramaktadır. Tabii birlikte vakit geçirdikçe Claire ve Jamie zamanla yakınlaşır.

 

5. How I Met Your Mother

Ted bekar, genç ve daha kendini kanıtlamamış bir mimardır. Hayattaki en önemli gayesi ise gerçek aşkı bulmaktır. How I Met Your Mother ise Ted’in gerçek aşk arayışında yaşadığı absürt olayları anlatıyor. Birkaç kişiden oluşan harika grubuyla başından geçenler o kadar samimi geliyor ki, o arkadaş grubunun içinde yer almak istiyorsunuz. Eğer izlemediyseniz, 20 dakikalık bölümleriyle yaz için muhteşem bir komedi dizisi.

 

6. Two and a Half Men

Hayattaki tek arkadaşı viski olan başarılı bir jingle yazarı Charlie, karısından yeni boşanmış beş parasız Alan ve onun oğlunun Malibu’daki bir sahil evinde geçirdikleri komik olaylar örgüsü.

 

7. Person of Interest

Hükümet hepimizi gözlemektedir. Onlara göre sistemdeki rakamdan başka bir şey değiliz ve toplu bir şey olmadıkça müdahale etme gereği de duymazlar. Ama bu durum “Makine”nin mucidi Finch’i rahatsız etmektedir, bu yüzden güvendiği birini bulup hükümetin önemsiz diye gördüğü kişileri kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

 

8. Lie to Me

Bir adam düşünün ki sadece kaş hareketlerini anlamak için Afrika’da 8 yıl geçirsin, işte bu dizi gizli mimikleri anlama ustası Cal Ligthman’ın yeteneklerini şuçluları yakalamak için kullanmasının öyküsünü anlatıyor. Sadece ilk sezonu izleyin, ondan sonra bozuyor.

 

9. True Blood

Japonlar sentetik kanı icat etmiştir. Bu her ne kadar normal bir bilimsel gelişme gibi gözükse de bu buluşun ardından dünyanın dört bir yanındaki vampirler gün yüzüne çıkmıştır. Evet vampirler gerçektir ve insanlarla birlikte yaşamak için kimliklerini açıklamışlardır. Bu ne kadar barışçıl bir hareket olsa da vampirlerin arasında insanları sadece yemek olarak görenler de vardır.

 

10. Catastrophe

Catastrophe konu olarak basit gibi gözükse de çok kaliteli bir mizah anlayışıyla yazılan Komedi/Drama dizisi. Konusu şöyle: Birleşik Krallık’a bir iş ziyareti için gelen Rob, orada Sharon ile tanışır. Kesinlikle ciddi bir ilişki istemeyen Rob, Sharon’ın hamile olduğunu öğrenince ne yapacağını şaşırır ve ilk iş olarak İngiltere’ye uçak bileti alır.

 

11. Black Mirror

Black Mirror, her bölümün senaryosunun farklı kişiler tarafından yazıldığı, her bölümün yönetmen koltuğunda farklı insanların oturduğu ve her bölümde farklı oyuncuların yer aldığı distopik bir kurgu. Black Mirror, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

 

12. BoJack Horseman

 

O, hem bir at hem de 90’ların favori komedi dizi yıldızı. Bu da 20 yıl sonraki hali. Huysuzun teki olsa da pırlanta gibi. Ama hakiki pırlantadan çok, ucuz bir taklidi.

 

13. Futurama

Futurama, Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening tarafından yaratılmış, bölümleri Groening ve David X. Cohen tarafından yazılan Emmy Ödülü kazanmış bir sitkom. Dizi New Yorklu pizza dağıtıcısı Philip J. Fry’ın, 21. yüzyılın başlangıcından saniyeler sonra dondurulup, 3000 yılında uyanmasıyla başlayan maceralarını konu ediniyor.

 

14. House of Lies

Dizi, işinde çok başarılı bir yönetici danışmanı olan Marty Kaan’ın çevresinde yani onun yıkıcı iş hayatının çevresinde dönmektedir. Bir kara mizah dizisi olan House of Lies, iş dünyası ile ilgili sert şakalarıyla çoğu kişinin sevgisini kazandı.

 

15. The Americans

1980’lerdeki Soğuk Savaş’ın en sıcak döneminde geçen, casus draması türündeki dizi; iki KGB ajanı Elizabeth ve Philip Jennings’in, Amerikalı evli ve çocuklu bir çift gibi davranırken ülkelerine verdikleri hizmetleri anlatıyor.

 

16. The Good Doctor

House’u yapan insanlardan başka bir medikal dizi Good Doctor. Konusu ise otizm ve savant sendromu olan bir cerrahın çalıştığı hastanede yaşadıkları. Ve hastalıkları yüzünden iş arkadaşları tarafından eşit görülmemesine karşı mücadelesi.

 

17. House

Dr. Gregory House, dahi derecesinde zeki, kaba, egoist ve bazılarına göre delidir. Ama bu özelliklerin hiçbiri onu ülkedeki en iyi teşhis doktoru olmaktan alıkoymamaktadır.

 

18. Young Justice

Bu animasyon dizisi, dünyayı kurtarmak için suçla savaşan gizli bir ekip kuran Robin, Aqualad ve diğer genç süper kahraman yardımcılarını anlatıyor.

 

19. Peaky Blinders

İngiltere’de geçen dizi, daha komünistlerin yeni yeni ortaya çıktığı, İngiltere’nin soğuk ve puslu atmosferini, sanayinin artmaya başladığı bu dönemi oldukça iyi yaşatıyor. 1. Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi çeşitli çeteler sarıyor, bunlardan biri de kaçak bahis ve hırsızlıkla geçimini sağlayan, aile bağları güçlü “PEAKY BLINDERS”.

 

20. Community

Jeff Winger işinde başarılı bir avukattır fakat bir gün, avukatlık lisansının iptal edildiğini öğrenir ve lisansını tekrar almak için yolu ABD’nin en kötü üniversitelerinden olan Greendale Vakıf Koleji’ne düşer. Ve orada çok zıt karakterlere sahip birkaç öğrencinin oluşturduğu bir çalışma grubuna katılır. Bu birbirinden absürt karakterler şans eseri aynı kulüpte bir araya gelerek komik bir öğretim hayatına başlar.

Kategori
DİZİ
Arda Keskin

Kısaca dizi ve film hastası. Strateji oyunlarının aşığı ve biraz da orta çağ takıntısı olan bir yazar.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...