BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

Yerli yapımlar arasında son dönemin en iyilerinden, bizce...

Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye alınca açıp izledim.

Diziyi övmeden önce ismiyle alakalı minik bir eleştiride bulunmak istiyorum. Dizinin adı insanı izlemeye teşvik etmiyor bence, hele diziyi izledikten sonra daha da basit kaldığını düşünüyorum ismin.

Diziyi övmeye geçebilirim artık. Henüz 1 bölüm yayınlanmasına rağmen dizi beni inanılmaz şekilde içine çekti. Yani ikinci bölümü için bu kadar heyecanla beklediğim bir yapım uzun süredir olmamıştı. Spoiler olmadan diziyi incelemek neredeyse imkansız, güzel yapan kısmı da biraz bu aslında. Spoiler vererek birazdan gireceğim ufaktan. Uyarlama mı orijinal mi bilemiyorum senaryo, ancak Türkiye’de çok da örneğini görmediğimiz bir yapım olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Dizinin tanıtımını aşağıya bırakıyorum, tanıtımdan sonra SPOILER OLACAKTIR ona göre.

Altered Carbon geldi benim direkt aklıma açıkçası, esinlenilmiş olabilir. Esinlenilmişse de harika yapılmış bence. Dizinin ilk 2-3 dakikası ile sonrası çok farklı. Play tuşuna bastığınızda ve biraz izlediğinizde olacakları tahmin edemiyorsunuz. Tabii şöyle de bir durum var benim özelimde. Ben hiçbir tanıtım izlememiştim, iyi ki de izlememişim. Fragman izlemek bazen tat kaçırabiliyor gerçekten.

Neyse, Yarım Kalan Aşklar kesinlikle önereceğim bir yapım kısacası. Birkaç bölüm daha yayınlandıktan sonra dizinin artılarını eksilerini detaylıca masaya yatırdığım bir inceleme de yazarım büyük ihtimalle. Şimdilik direkt olarak ilk 5’ime aldım sanırım güncel favori dizilerimde.

Yarım Kalan Aşklar, her Perşembe BluTV’de!

Kategori
DİZİHABERÖNE ÇIKAN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER