BLACK MIRROR 5. SEZON: Yayınlanacağı tarih, bölümlerin konusu, oyuncu kadroları ve fragmanlar!

Yeni sezon yaklaştı, ne izleyeceğimizi bilelim...

Black Mirror, teknolojinin yakın tarihte hayatımıza nasıl etki edebileceğini karanlık bir öngörü üslubuyla gözler önüne seren bir dizi. Günümüzün en popüler dizilerinden biri olan Black Mirror’ın her bölümü birbirinden farklı bir konu işliyor, her bölümünde farklı oyuncular var yani konu bütünlüğü değil, parça bütünlüğü esas alınarak çekiliyor dizi. Her bir bölüm bir kısa film aslında.

İlk iki sezonu yayınlandıktan sonra Netflix tarafından satın alınan Black Mirror’ın şu ana kadar toplamda 4 sezonu yayınlandı ve şimdi de 5. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Charlie Brooker’ın hayata geçirdiği ve Annabel Jones’un yürütücü yapımcılığını üstlendiği dizinin 5. sezonu, 3 bölümden oluşacak. Bu sezon gerçekten ilginç isimler kadroya eklenmiş. Gelin, bu 3 bölüm hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

 

SMITHEREENS

Bir taksi şoförü bir anda gündemin odağı haline gelir ve hızlıca kontrolden çıkar.

Oyuncular: Andrew Scott, Damson Idris, Topher Grace

 

RACHEL, JACK AND ASHLEY, TOO

Yalnız bir genç hayranı olduğu pop yıldızı ile tanışmak ister. Ancak, bu yıldızın cazibesi göründüğü kadar masum değildir.

Oyuncular: Miley Cyrus, Angourie Rice, Madison Davenport

 

STRIKING VIPERS

Yıllar sonra bir araya gelen iki üniversite öğrencisi hayatlarını sonsuza dek değiştirebilecek bir dizi olayla karşı karşıya kalır.

Oyuncular: Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Nicole Beharie, Pom Klementieff, Ludi Lin

 

Black Mirror, 5. sezonuyla 5 Haziran’da Netflix’te olacak. Eğer 5. sezon yayınlanmadan bu yazıyı okuyorsanız eski sezonları izlemek için, eğer 5 Haziran veya sonrasında okuyorsanız yeni sezonu izlemek için buraya tıklayarak Netflix’in resmi sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...