Bir devrin sonu: THE WALKING DEAD sona eriyor, yeni bir spinoff yolda!

10 yıllık maceranın sonuna geldik...

31 Ekim 2010’da başlayıp zombi içeren yapımlara olan bakış açısını değiştiren The Walking Dead, birçok kişi (en azından ilk sezonlar) için en iyi diziler arasındadır.

10 sezon boyunca bir sürü karakter girdi çıktı, kötüler geldi gitti, hikayeler değişti. Hatta filmin ana karakteri, çoğu kişinin izleme sebebi Rick Grimes bile diziden ayrıldı. The Walking Dead’in belki de en iyi yanlarından biri bu idi. Dizi, karakter harcama konusunda çok rahattı. Bir şekilde diziden ayrılan isimlerinin yerini doldurmayı bildiler. Tabii her sene reytingler düşse de belirli bir seviyeyi koruyabildikleri için bunu söylüyorum.

Bugün ise biraz buruk bir haberle karşınızdayım The Walking Dead hakkında. AMC tarafından gelen resmi habere göre; The Walking Dead, 2022 yılında bitecek 24 bölümlük 11. sezonun ardından final yapacak. 2023 yılında ise Daryl ve Carol’a odaklanacak bir spinoff dizisi başlayacak.

Yazıyı bitirmeden önce kendi görüşümü de belirtmek istiyorum konu hakkında. The Walking Dead, en başından beri takip ederek izlediğim bir diziydi. Yani şöyle bir geriye baktığım zaman bütün gençliğimde bir şekilde yer almış oluyor 10 yıllık olduğundan dolayı. Tabii ki özellikle 4. sezondan itibaren düşüşe geçtiği bir gerçek. Ama daha sonra Jeffrey Dean Morgan’ın Negan olarak ilk kez diziye katıldığı sezon çok iyiydi. Andrew Lincoln’ın filmde yer almak üzerine ayrılması enteresan bir karardı. O konuda da önce üçleme olacak dendi ancak sanırım sonra tek film olarak değişti o karar.

Günahıyla sevabıyla sevdim ben The Walking Dead’i sonuç olarak. Fear the Walking Dead ve The Walking Dead Beyond dizilerini takip edecek kadar da manyağı değilim bu evrenin. Çünkü suyu çıktı o işin bir yerden sonra. Daryl ve Carol’a odaklanacak diziye göz atabilirim sanırım. Norman Reedus izlemek hâlâ keyif veriyor çünkü.

Kategori
DİZİHABERÖNE ÇIKAN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER