Beklediğimiz TÜRK komedi dizisi galiba sonunda geliyor: TRT1’in yeni absürt komedisi TUTUNAMAYANLAR ile tanışın!

Tutunamayanlar geliyor, detayları konuştuk...

Uzun süredir ülkemizden iyi bir komedi dizisi çıkmıyor, Tutunamayanlar bunu kırabilecek potansiyeli sahip ve bu yüzden bizi heyecanlandırdı.

Komedi dizileri kısa sürmeli. Hiçbir ülkede, hiçbir dilde, hiçbir platformda, hiç kimse haftada 2-2,5 saat “tamamı güldüren” bir komedi içeriği çıkartamaz. Bu söylediğimin aksinin iddia edilmesi mümkün değil. Bakın yapılması mümkün değil diye belirtmedim, iddia bile edilemez.

Farkındaysanız çok gergin şekilde başladık çünkü kendi dilinde kaliteli komedi dizisi izlemek isteyen ve buna ulaşamayan biri olarak bu konuda hassasım. Şu an size vereceğim haber de müthiş bir haber çünkü komediyi bırakın, absürt komedi dizisi geliyor.

Senaryosunu Mustafa Karataş ve Osman Nail Doğan’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu’nun oturduğu absürt komedi dizisi Tutunamayanlar, yakında TRT 1’de izleyici karşısına çıkacak.

 

Oyuncu Kadrosu

Mizahını çok beğendiğimiz Doğu Demirkol’un başrolde yer alıyor ve bu bizi çok mutlu etti. Ece Çeşmioğlu da başrolde Doğu Demirkol’a eşlik ediyor.

Usta oyuncu Zafer Algöz ile birlikte Şinasi Yurtsever, Özlem Tokaslan, Bora Akkaş, Hande Katipoğlu, Barış Yıldız, Yeliz Kuvancı, Bülent Çolak gibi iddialı isimler de kadroda.

Geldik en iyi noktaya. Dizinin her bir bölümü 60 dakikadan oluşacak! Yabancı bir ülkede olsak bir komedi dizisi için bu süre uzun olarak bile değerlendirilebilir. Ancak biz o kadar bıktık ki, 60 dakika bile muhteşem bir süre.

 

Beklentiler

TRT1 devlet kanalı olduğundan her konuda özgür olabilirler mi, sorusu insanın aklına geliyor ancak Leyla ile Mecnun TRT1’de yayınlanmıştı ve muhteşem bir absürt komediydi. Alkol yerine meyve, sigara yerine sakız kullanıyorlardı ve bu hiçbirimizi rahatsız etmiyordu. Rahatsız etmeyi bırakın, bu absürtlük hepimizin çok hoşuna gidiyordu. Ancak baktığımız zaman Leyla ile Mecnun’un bitişi de TRT1’de yayınlanmasından kaynaklıydı.

Büyük merakla bekliyoruz, umarız gerçekten bize her hafta o saati bekletecek, kaliteli esprilerin yapıldığı bir komedi dizisi olur. Ülkemizde komedi dizisi alanında büyük eksiklik var. O da bahsettiğim süre sıkıntısından kaynaklanıyor. TRT1’de reyting derdi olmadığından 60 dakikalık yapabiliyorlar ve bu da büyük bir avantaj.

Şu an dizinin çekimleri devam ediyor. İlk bölümün yayınlanma tarihi henüz belli değil, “çok yakında” olduğunu söylüyorlar.

Siz ne diyorsunuz?

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...