Artık NETFLIX’te MARVEL dizisi göremeyeceğiz!

Disney, Netflix'e rakip olmanın peşinde...

Gelen bilgilere göre Disney’in Netflix’e rakip olarak çıkaracağı yeni internet yayın servisi, bundan sonra Netlix için Marvel dizisi çıkmamasına sebep olacak.

Aynı Netflix gibi internet üzerinden yayın yapacak servisini 2019’da çıkaracağını açıklayan Disney, bu servisi ilk etapta Amerika’da, sonrasında da tüm dünyada kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor. Bunu yaparken Disney ve Pixar yapımlarını da Netflix’ten kaldıracaklarını açıklamışlardı zaten. Disney şu anda Netlix’te Daredevil, The Punisher, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist gibi Marvel karakterlerinin dizilerini yapıyor. Ancak The Wall Street Journal‘in haberine göre bundan sonra yapılacak Marvel dizileri, Disney’in kendi internet yayın servisi üzerinden yayınlanacak.

Zaten elinde inanılmaz bir film arşivi olan Disney, yeni servisinde film sıkıntısı çekmeyecek. Ancak bildiğiniz gibi dizi anlamında Disney’de çocuk ve gençler için yapımlar var ve yetişkinlere yönelik pek bir şey yok. Yeni diziler yapılması veya var olan dizilerin satın alınıp servis üzerinden yayınlanması lazım. Geçen günlerde Star Wars dizisi yapılacağı haberi ortaya çıktı. Mesela o dizinin bu servis üzerinden yayınlanacağı söyleniyor. İyi bir hamle olur.

Disney’in, 20th Century Fox’u satın almak istediğini de duymuşsunuzdur. Heh, işte o hamlenin de sırf bu internetten yayın yapacak servis için yapılmak istendiğini söyleyenler var. Bildiğiniz gibi FOX’un birbirinden güzel ve başarılı dizileri var. E, Disney de yeni servisinde bunları rahatça kullanabilir.

Netflix’te yayınlanmakta olan Marvel dizilerinin ileride çıkacak sezonlarının nereden yayınlanacağını düşünüyorsanız, onu henüz biz de bilmiyoruz. Netflix’le Disney arasındaki anlaşma nasıldır, ne zaman bitiyordur, Disney’in bu anlaşmadan çıkma ihtimali var mı bilemeyiz. Ancak malum dizilerin yeni sezonları Netflix’ten değil de Disney’in çıkaracağı servisten yayınlanırsa da pek şaşırtıcı bir durum olmaz. Neler olacağını zaman gösterecek.

“Sürekli yeni bir yayın servisi ortaya çıkıyor, hangi birine para vereceğiz?!!” diye isyan edenler mutlaka aramızda vardır, onlara sonuna kadar hak veriyoruz. Kaçak izleyen arkadaşların da zerre umurunda olmadığının farkındayız. Onlar sadece yapım ve kalitede bir farklılık olur mu, kaçak sitelere direk düşer mi diye meraklanıyor.

Ee, siz ne düşünüyorsunuz?

Kategori
DİZİFİLMTEKNOLOJİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER