AMAZON PRIME’a ilk YERLİ yapım yolda: ORHAN PAMUK’un MASUMİYET MÜZESİ eseri!

Ülkemizdeki streaming platformlarının sayısı artıyor...

Netflix‘in Türkiye pazarına girip başarılı olmasının ardından, Amazon da ayakları yere basan bir projeyle ülkemize giriş yapma hazırlığında. Henüz tam olarak kesin olmasa da edinilen bilgilere göre Orhan Pamuk‘un 2008 yılında kızına ithafen yazıp Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandığı kitabı Masumiyet Müzesi uyarlanarak diziye dönüştürülecek.

Projenin başrolünde ülkemizin ilk yerli Netflix projesi Hakan: Muhafız‘da da başrol olarak yer alan Çağatay Ulusoy‘un yer alması beklenirken, kendisine Pınar Deniz‘in eşlik edecek gibi duruyor. Pınar Deniz de Netflix’in en son yayınlanan Türkçe içeriği Aşk 101‘de rol almıştı.

Dünyanın güncel hali belliyken dizinin ne zaman çekileceği veya ne zaman yayınlanacağı gibi konular henüz belli değil. Zaten daha önce de belirttiğimiz gibi dizi hakkında kesin hiçbir bilgi yok. Bunların hepsi şu anlık iddia konumunda.

Amazon Prime’ın ülkemizde iş yapması çok pozitif bir gelişme olur bize göre. Netflix’in girişi, BluTV ve Puhutv gibi platformların da katılımıyla internet yapımları konusunda güzel bir kitaplık oluşmuş oldu şimdiden. Amazon Prime da global alanda Netflix’in tahtına en büyük adaylardan biri olarak görülürken, ülkemizde de iş yapmaması eksiklik olurdu.

Kategori
DİZİHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER