SONUNDA resmi olarak açıklandı: THE FLASH MI DAHA HIZLI, SUPERMAN Mİ?

Bu ikilemden kurtulduk artık...

Yılların klasik sorusu: “The Flash mı daha hızlı, Superman mi?” 

Hatırlayacağınız üzere Justice League filminin bitişinde de Superman ve The Flash yarışıyordu. Orada biz sonucu görememiştik ama bu tartışmayı daha da alevlendirmişti o sahneler.

Kimi Flash’ın alametifarikasının bu olduğunu, Superman’in onu geçemeyeceğini söylüyor; kimi ise Superman’in her anlamda diğer süper kahramanlardan üstün olduğunu. Flash ve Superman hayranları arasında devamlı olarak dönen bir diyalog bu. Maalesef DC de buna kesin bir cevap vermiyordu. İşte o beklediğimiz cevaba artık sahibiz. The Flash #49‘un sayfalarında resmi olarak açıklandı bu olay.

Evet arkadaşlar. Daha hızlı olan karakter THE FLASH. Superman severler şu an yıkıldı belki ama biz demiyoruz, DC Comics diyor bunu.

Aslına bakarsanız ben de her zaman The Flash’ın daha hızlı olması gerektiğini düşünüyordum. Adamın tek özelliği bu sonuçta. Superman zaten her konuda aşırı güçlü, bari tek özel gücü hız olan Flash’ı geçemesin.

Biraz da olayın çizgi roman sayfalarında nasıl yaşandığından bahsedeyim. Okur musunuz bilmem ama bundan sonraki satırlar The Flash çizgi romanlarıyla ilgili ufak SPOILERLAR içerecek.

Çizgi romanlarda Flash War son hız devam ediyor zaten. Wally West daha önce Zoom tarafından kandırılmıştı ve çocukları Speed Force’un içine hapsedilmişti. Wally, Speed Force’u yok edip çocuklarını kurtarmak için son hız koşuyor, Barry ondan daha az sert yolları tercih ediyor falan filan. Şimdi çok derine girip sizi sıkmayayım. Tabii bu seviyeye ulaştıkları için Speed Force dünyayı kötü anlamda etkilemeye başlıyor. Gerçeklik kaymaya başlıyor. Onları birilerinin durdurması gerekiyor. Bunun için Justice League ile Titans üyeleri devreye giriyor ve haliyle onları durdurabilecek en büyük aday Superman. Bu iki hızlı kardeşimiz yüzünden dünyanın kötü etkilenmesinden dolayı Superman’e elinden gelenin en iyisini yapıp onları durdurması söyleniyor. O da elinden gelenin en iyisini yapıyor. Ancak nefes nefese kalıyor ve onların çok hızlı olduklarını, bu yüzden yakalayamadığını belirtiyor.

Tabii sadece buradan gördüğümüzü size aktarmadık. Serinin yazarı Joshua Williamson, bu durumun çizgi roman okuyucularını şaşırtmaması gerektiğini belirtip şunları söyledi:

The Flash’in olayı bu değil mi? O yaşayan en hızlı insan. Eminim bazı Superman hayranları hayal kırıklığına uğramıştır. Ancak geri kalan her şeyi de Superman yapabiliyor. Sonuçta o Superman.”

 

 

Kategori
ÇİZGİ ROMAN
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER