OLD MAN LOGAN evreni, STAR-LORD ile devam edecek: OLD MAN QUILL!

Hikaye bu sefer Star-Lord'a odaklanacak...

Old Man Logan çizgi romanı, Marvel’ın şu ana kadar çıkarmış olduğu en iyi işlerden biri. Çizgi roman okuyan ve seven çoğu kişi bunu kabul ediyor. Ülkemizde de oldukça ilgi gördü ve sattı. Zaten Oscar tarihinde ilk kez bir çizgi roman filmi “En İyi Uyarlama Senaryo” dalında aday gösterildi; o da bu çizgi romandan uyarlanmış olarak sayabileceğimiz Logan filmiyle oldu. İnsanlar çizgi romana çok benzemediğini söyleyerek eleştirse de temelini buradan alıyor sonuçta film.

Marvel, bu evrende yeni bir çizgi roman çıkaracağını ve bunun Star-Lord olarak tanıdığımız Guardians of the Galaxy üyesi Peter Quill’e odaklanacağını açıkladı. İlk kez 1976 yılında görünen Star-Lord, yıllar boyu çeşitli çizgi romanlarda yer aldıktan sonra 2008 yılında çıkan Guardians of the Galaxy ekibinin lideri olmasıyla popülerliğini çok fazla arttırdı. Aslında Guardians, 1969’dan beri vardı ancak dediğim gibi Star-Lord’un lideri olduğu yeni ekip 2008 yılında tanıtıldı. Sonra da filmin çıkmasıyla Chris Pratt’in canlandırdığı karakter iyice ünlü oldu. Şu sıralarda halen çizgi romanlarda görünen Star-Lord, yakında “Old Man” (İhtiyar) unvanını alacak.

Marvel şu anda Ethan Sacks’ın yazacağı ve Robert Gill’in çizeceği bir Old Man Quill çizgi romanı hazırlığında. Lucca Comics 2018 tanıtılan Old Man Quill hakkında, Marvel’ın baş editörü C.B. Cebulski şu açıklamayı yaptı:

“Old Man Logan evreninin devamı olacak. Old Man Logan’dan kısa süre sonrasında geçen bir şey olacak.”

Old Man Logan’la çok büyük başarı yakalayıp Old Man Hawkeye serisinde o kadar olmasa da başarısını sürdüren Marvel, Star-Lord için yapacağı Old Man Quill ile bu başarıyı devamlı hale getirmeye çalışacak. Çizgi romanın Şubat 2019’da başlaması bekleniyor. Hikaye anlamında çok bir bilgimiz yok. Sizin de gördüğünüz gibi Old Man Logan’dan kısa süre sonra geçecekmiş. Oradan belli fikirler yürütülebilir.

Ee, siz ne diyorsunuz? Güzel mi olur, zorlama mı? Okur musunuz, okumaz mısınız? Yorumlarınızı aşağı alalım.

Kategori
ÇİZGİ ROMAN
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER