Kızıl Hızlımız WALLY WEST kimdir?

Wally West'i yakından tanıyın...

Köken

Orijinal adı Wallace Rudolph West olan karakterimiz ilk olarak 1 Ocak 1960 tarihinde karşımıza çıkmıştır. John Broome & Carmine Infantino tarafından yaratılan karakterimiz Barry Allen‘ın o dönemde nişanlısı olan Iris West‘in yeğeni olarak karşımıza çıkıyor. Wally sıkı bir Flash hayranıdır. 10 yaşlarındayken yazın halası Iris West’in yanına kalmaya giden Wally ileride mentörü olacak olan adam Barry Allen ile tanışır. Barry ilk başlarda Wally için sıkıcı biri gibi gelse de sonrasında Barry onu Flash ile tanıştırabileceğini söyler. İşte o an Wally’nin tüm hayatı değişir. Barry onu laboratuvarına götürür ve orada karşısına Flash olarak çıkar. Barry ona yıldırımın kendisine çarptığı yeri gösterir. Wally endişelense de Barry ona yıldırımın aynı yere düşme olasılığının milyarda bir olduğunu söyler fakat Barry’nin hesaba katmadığı bir şey vardır bu sıradan bir yıldırım değildir. Tam ikili konuşurken Wally’e yıldırım çarpar ve karakterimiz güçlerini kazanmış olur. Barry, Wally’e kimliğini açıkladıktan sonra ona bir kostüm hazırlar ve böylelikle Kid Flash doğmuş olur.

Flash oluşu

Wally, ilk Robin olan Dick Grayson liderliğindeki Teen Titans‘a katılır. Crisis on Infinite Earths eventinde Barry Allen ölümünden sonra kostümü devralır ve Flash olarak hayatına devam eder. Karakterimiz ayrıca Justice League’de de bulunmuştur. Kendisi Flash Forward ile Multi-verse’teki en hızlı insan lakabına da kavuşmuştur yani Barry Allen’dan daha hızlıdır. Ayrıca Ira ve Iris adında Linda Park’tan 2 çocuğu vardır.

Flashpoint New 52 ve Rebirth

Barry Allen bir gün annesinin ölmediği bir evrende hayata gözlerini açar fakat bu evreni bir savaş sarmıştır . Barry geçmişe gidip her şeyi düzelttiğinde ise New 52 evreni oluşmuş olur. Bu evrende ana Wally asla doğmamıştır onun yerine Iris’in diğer kardeşinden doğan siyahi bir Wally West vardır. Bunun nedeni sonrasında Dr. Manhattan‘a bağlanmıştır lakin Wally Speed-force içinde hayatta kalmayı başarmıştır ve Barry Allen tarafından yok olmak üzereyken kurtulmasıyla Rebirth dönemi başlamıştır. Wally bu dönemde Kid Flash kostümünün kırmızı bir tasarımını giyip Barry’le birlikte Flash ismini taşımıştır aynı zamanda Scarlet Speedster olarak da bilinmektedir.

Kahramanların Ölümü

Wally, Hunter tarafından çocuklarını kullanarak kandırılıp Flash War serisinde Barry ile kavga edip hız bariyerini kırınca kahramanlar için olan bir terapi merkezine gönderilmiştir. Heroes in Crisis eventinde ise terapi merkezindeki Kahramanların ölümüne sebep olup hapishaneye atılmıştır lakin tüm çoklu evrenleri kurtarmak için görevlendirilince hapishaneden çıkmıştır.

Live Action ve Animasyon hayatı

Daha kesin olmamakla beraber Wally’nin Titans dizisi 3. sezonunda olacağı konuşuluyor ve bu söylenti de yönetmenden çıktığı için çok güçlü bir söylenti. Ayrıca The Flash dizisinde hayranların Wallace diye hitap ettiği New 52 siyahi Wally West’i bulunmaktadır. DCEU içerisinde ise Wally görünür mü bilmiyoruz. Animasyon ve çizgi filmlere gelecek olursak, Wally hala devam etmekte olan Young Justice‘in ilk iki sezonunda Kid Flash olarak bulunmakta ayrıca Justice League Unlimited serisinde ise Flash olarak bulanmaktadır. Teen Titans: The Judas Contract animasyonun ilk sahnesinde kısacık da olsa bulunmaktadır.

 

Yazan: Serkan Çetinkaya

Kategori
ÇİZGİ ROMAN
Konuk Yazar

Sen de konuk yazar olup yazılarını Geyikdolu'da yayımlamak istiyorsan, sitemizdeki ilgili sayfayı ziyaret edip yazını bize gönder!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER