JACK KIRBY’nin torunu, BLACK PANTHER’in tarihteki ilk çizimini yayınladı!

Black Panther, eskiden bambaşka bir görünüşe sahipti...

Black Panther karakterinin yaratıcılarından biri olan Jack Kirby’nin torunu Jeremy Kirby; dedesinin 60’lı yıllarda çizmiş olduğu, Black Panther’in ilk çizimini Twitter hesabından paylaştı.

Black Panther’in Oscar Ödülleri’nde “En İyi Film” dalında aday gösterilerek bunu başarabilen ilk süper kahraman filmi olmasını kutlayan Jeremy Kirby, bu kutlamayı kuru kuruya yapmadı. Dedesinin kağıt üzerine ilk Black Panther çizimini paylaşarak şunları söyledi:

“Dedem, Black Panther için kalemi kağıdın üzerine ilk değdirdiğinde, basit bir çizimin birçok insanın hayatını değiştireceğiyle ilgili hiçbir fikri yoktu. Eşitliğe küçük bir katkı yapmak ve okuyuculara onlar gibi görünen bir kahraman vermek istemişti. Bu inanılmaz film için ekibi kutluyorum! İşte ilk Black Panther çizimi.”

 

Evet, bu çizim şu anki simsiyah kostümlü Black Panther’e hiç benzemiyor. Bunun sebebi, Stan Lee ve Jack Kirby’nin bu karakteri ilk olarak Coal Tiger ismiyle yaratmaları. Üzerindeki “T” harfi de bu yüzden var. Bir yıl kadar sonra, karakterin 1966’da Fantastic Four #52‘deki çıkışından hemen önce, hem isim hem kostüm olarak yeniliğe gidildi ve karakterimiz bambaşka bir görünüme kavuştu.

Ancak internette Coal Tiger karakterinin fotoğraflarını bulabilirsiniz çünkü yıllar sonra Marvel, Coal Tiger karakterini gerçekten yayınladı. Karakter, tam anlamıyla ilk çıkışını da 1992 yılındaki Avengers vol. 1 #355‘te yaptı. T’Challa (Black Panther)’nın alternatif evrendeki hali olarak tanıtıldı. Görünüşü birebir bu çizimdeki gibiydi.

Yazının başında da bahsettiğim gibi Black Panther, Oscar’da “En İyi Film” dahil tam 7 dalda aday gösterildi. Bu, bir süper kahraman filminin “En İyi Film” dalında ilk kez aday gösterilişi olarak tarihe geçti. Süper kahraman filmlerinin Oscar’daki tarihlerini anlattığımız içeriğe buraya tıklayarak, bu yılki tüm Oscar adaylarını listelediğimiz içeriğe buraya tıklayarak, Black Panther’in “En İyi Film” adayı olmasına neden tam olarak sevinmediğimizi anlattığımız içeriğe ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kategori
ÇİZGİ ROMANHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER