INFINITY WAR’DAN ÖNCE BİLMEN LAZIM: Thanos’un toplamak istediği SONSUZLUK TAŞLARI nelerdir, nerededir, ne işe yarar?

Kısa ama öz bir şekilde anlattık...

Avengers Infinity War, 27 Nisan’da sinemalarda gösterime girecek ve bize 10 yıldır after credits’lerde gösterilen Deli Titan Thanos dünyaya sonsuzluk taşlarını toplamak için geliyor. Bu sefer kadroda Guardians of Galaxy, Dr. Strange, Black Panther ve Spider-Man de olacak. Bütün bunlara zaten hakimsiniz ama Thanos’un peşinde koştuğu bu 6 Sonsuzluk Taşı hakkında ne kadar bilginiz var? Hadi gelin şu taşları biraz yakından inceleyelim.

Başlamadan söyleyeyim: Anlatacağım sonsuzluk taşları çizgi roman değil, Marvel Sinematik Evreni’ndeki
sonsuzluk taşlarıdır.

 

Güç Taşı (Orb)

Tutan kişiye evrende oluşan ve oluşacak tüm enerjilere erişme imkanı sağlar, hemen hemen her türlü süper gücü taklit edebilir ve Infinity Gauntlet ile kullanıldığında tüm taşların gücünü arttırma imkanı sağlar. Mor renktedir. Taş şu anda Nova Corps.‘un elinde.

 

Zihin Taşı (Scepter)

Tutan kişinin zihin kapasitesini arttırır, başka canlıların zihin hayallerine ve düşüncelerine sahip olabilmesini sağlar. Tüm taşların birleşimi sonucu oluşan güçle evrendeki bütün zihinleri takip edebilir. Sarı renktedir. Taş şu an Vision’un alnındadır.

 

Gerçeklik Taşı (Aether)

Tutan kişiye gerçekliği fizik kanunlarına ters olsa bile bükme imkanı sağlıyor fakat yalnızca tutan kişinin akıl sağlığı yerinde ise kullanabilmesi mümkün oluyor. Taş, Marvel Sinematik Evreni’nde kırmızı renktedir. Marvel Sinematik Evreni’nde şu anki sahibi The Collector’dur.

 

Zaman Taşı (Eye of Agamotto)

Tutan kişinin herhangi bir zaman diliminde gezmesini sağlar. Nesneyi veya canlıyı da aynı şekilde farklı zaman dilimlerine gönderebilir. Zamanı dilediği gibi durdurabilir veya ilerletebilir, Marvel Sinematik Evreni’nde şu anki sahibi Dr. Strange’dir

 

Ruh Taşı (???)

Tutan kişiye, yaşayan ve ölen ruhları çalma ve manipüle etme imkanı ile kendine ait küçük evren yaratma imkanı sağlar. Kimde ve nerede olduğu bilinmemektedir. Hatta nerede olduğuyla alakalı internette inanılmaz teoriler dönüyor, bu ayrı bir yazı konusu olabilir.

 

Uzay Taşı (Tesseract)

Tutan kişinin, evrenin istediği yerine portal açarak geçebilmesini sağlar, uzayı düzenleyebilmesine olanak tanır. Mavi renktedir. Taşın şu andaki sahibi Loki’dir.

 


Yazan: Fırat İnsel

Kategori
ÇİZGİ ROMANDOSYAFİLM
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER