Çizgiye dair her şeyin bir araya geldiği festival İCAF’ta kimler var, program ne, etkinlikler neler?

İstanbul Comics and Art Festival hakkında

Bu yıl ikincisi düzenlenecek İstanbul Comics and Art Festival, çizgi roman ve çizgiye dair tüm yaratıcı sanatların bir araya geldiği bir şehir festivali. 8-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Saint Joseph Derneği Sosyal Tesisleri (Club Quartier) ve Moda All Saints Kilisesi’nde düzenlenecek olan festivalin programı oldukça geniş. Geçtiğimiz yıl 14 binin üzerinde ziyaretçinin gittiği İCAF, bu yıl geçen yıla göre daha zengin bir içeriğe sahipmiş. Bizim de ilgilendiğimiz, sevdiğimiz konularla ilgili bir festivalin ülkemizde yapılması oldukça hoşumuza gidiyor haliyle. Bundan dolayı, bu güzide festivali size de tanıtmak istedik. Hazırsanız başlıyoruz!

8 Eylül’de, Bant Mag. Havuz/Bina’da gerçekleşecek İstanbul Comics & Art Festival’in açılış partisinde, Türkiye’de hip-hop dünyasının tanınan isimlerinden Da Poet sahne alacak. Grup Ses ve Bantmag’ın DJ Set’i ile beraber İCAF’ın açılışını coşturacaklar. Parti, gece 22.00’da başlayacak bu arada.

İstanbul Comics and Art Festival’de 4 sanat bir araya geliyor: Grafiti, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon. İCAF’ta workshoplar, sergiler ve söyleşiler olacak, ünlü çizerler etkinlikte yer alacak. Bunun yanı sıra İCAF’ta bir sürü müthiş atölye var. Comic Drawing Workshop, İlüstrasyon Atölyesi, Hand Lettering, Paper Cutting, Kolaj Atölyesi, Stencil, Suluboya Atölyesi, Mandala, Book Binding, Origami Lamp, Marker, Fanzin Atölyesi, Animasyon Atölyesi, Karakter Atölyesi ve Skateboard Atölyesi, Bez Çanta Boyama Atölyesi, VR Deneyimi, Rock Painting Atölyesi, Porselen Boyama Atölyesi… Of! saymaktan yorulduk vallahi. Biz çoğunu saydık ama saydığımızdan daha fazla atölye de var onu söylemiş olalım.

Ünlü, tanınan çizerlerin İCAF’ta olacağını söyledik de kimler bunlar? Hicham Habci, Emrah Ablak, Ethem Onur, Furkan Bilgiç, Kutlukhan Perker, Devrim Kunter, Erdil Yaşaroğlu, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Birgün, Sümeyye Kesgin, Selçuk Ören, Cem Güventürk, Esen Karol, Çağıl Ömerbaş, Ali Paşaoğlu ve Beril Ateş gibi Türkiye’de çizgi dünyasını geliştirmek için çabalayan güzel insanlar çizgiseverlerle buluşacak.

İCAF’ta birbirinden güzel grafiti şovları olacak. Grafiti sanatçıları arasında Brezilyalı Manoel Quitério Santos da yer alıyor. Şehir temalı, animasyon film seçkisi ise üç gün boyunca gösterimde olacakmış. Sanatçıların ve oluşumların sergilerine ev sahipliği yapan İCAF’ta ünlü çizerler imza günleri de düzenleyecek. Kutlukhan Perker, “İnsomnia” kitabının lansmanını da etkinlikte yapacakmış.

Ayrıca İCAF’ta çizgi roman dükkanlarının ve yayınevlerin standları olacak. Yani isterseniz çizgi roman satın alma şansınız da var. Söyleşilere gelirsek; Erdil Yaşaroğlu, Devrim Kunter ve Yıldıray Çınar gibi çok şey öğrenebileceğiniz çizerlerin yanı sıra Cem Güventürk gibi genç çizerlerden de bu işe nasıl girileceğini öğrenme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Özetleyecek olursak; çizgi, çizgi roman, animasyon, tasarım ve genel olarak sanat seviyorsanız İCAF sizin için biçilmiş kaftan.

Biz elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık ama siz daha detaylı bilgi için buraya, bilet satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

He bu arada; günlük bilet 20, kombine bilet 45 liraymış.

Kategori
ÇİZGİ ROMANKÜLTÜR-SANAT
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER