HBO, YÜZÜKLERİN EFENDİSİ dizisini yayınlamak istemediğini söyledi. İşte sebebi!

Mantıklı mı değil mi, siz karar verin...

Bildiğiniz gibi şu sıralarda Yüzüklerin Efendisi dizisi yapılıyor. Diziyle ilgili ilk detayları buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz içerikte yazmıştık. Dizi, Amazon’un Prime isimli dijital platformu üzerinden yayınlanacak ve Amazon’un bunun için inanılmaz paralar yatırdığı söyleniyor. Kitap ve sinema aleminin en büyük markalarından biri haline gelmiş bir yapım için büyük rakamların konuşulması gayet doğal ancak biz hala böyle rakamların internet üzerinden yayınlanacak projelere harcanmasına pek alışamadık. Neyse, şu an konumuz bu değil. Konumuz, HBO’nun CEO’su Richard Plepler‘in, “Yüzüklerin Efendisi dizisini yayınlamak için hamle yapabilirdik ancak bunu biz istemedik.” demesi.

Bir insan böyle bir fırsatı neden elde etmek istemez ki, diye düşünüyor olabilirsiniz ancak Richard Plepler’a göre bunun mantıklı bir sebebi var. Geçtiğimiz günlerde Business Insider’ın konferansında konuşan HBO CEO’su, şunları söyledi:

“Halihazırda Game of Thrones gibi yüksek bütçeli fantastik bir dizimiz var. Ayrıca bir projenin tamamıyla bizim markamızla anılmasını her zaman tercih ederim.”

Şimdi diyeceksiniz ki “Game of Thrones sanki George R.R Martin’in kitabından uyarlama değil!”. Her ne kadar öyle olsa da Yüzüklerin Efendisi çok uzun zaman önce büyük bir marka haline gelmiş ve dizisi olmasa da sokaktaki 10 insandan yaklaşık 7’sinin haberdar olduğu bir yapım. Game of Thrones tarafına baktığımız zaman aynı şeyi söylememiz maalesef mümkün değil. Game of Thrones, dizisiyle birlikte bu kadar çok insan tarafından anılmaya başlanmış, böylesine büyük bir marka haline gelmiş bir yapım. Biliyoruz, GoT kitaplarını diziden önce okuyanlar, bu satırları okurken sinir oluyor ancak ne yazık ki durum bu şekilde. Bir de HBO’nun önümüzdeki sezonlarda yayınlayacağı 5 tane spin-off Game of Thrones dizisi var. Hem kanalın fantastik yapımlarla dolmasını istememeleri hem de bütçe anlamında sıkıntı çekebileceklerini göz önünde bulundurmak lazım. Ya da bunların hepsi bir bahane, HBO, çok istemesine rağmen Yüzüklerin Efendisi’ni kanalına alamadı ve şimdi de “kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş” felsefesiyle diziye çamur atmaya çalışıyor.

Sizce HBO’nun bu kararı mantıklı mı ve HBO’nun bu söylediklerine inanmalı mıyız?

Kategori
DİZİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER